PL RUS ENG
Systemy GK
Urządzenia lutownicze
Grzejnictwo przemysłowe
Do pobrania
Polityka cookies
Kontakt
O firmie Download Kontakt

Rodzaje dysz

 1. Dysze DI
  Dysze z końcówką igłową stosowane są do wyprasek, w których ślad po wtrysku ma podstawowe znaczenie. Zalecane przy są częstej zmianie koloru wtryskiwanego tworzywa. Umożliwiają intensywne chłodzenie strefy przewężki. Stosowane do tworzyw: PP, PE, PS, SAN, ABS, PMMA, CA, EVAC.
 1. Dysze DO
  Dysze z końcówką otwartą zalecane do wyprasek, w których ślad po wtrysku nie ma istotnego znaczenia. Wtrysk w gniazdo formy lub zimny kanał. Stosowane do tworzyw amorficznych i krystalicznych wolno krzepnących: PP, PE. 
 1. Dysze DI TZ
  Dysze z końcówką igłową zabudowaną w tulei wprowadzanej w gniazdo formy lub zimny kanał. Mały ślad po wtrysku. Stosowane do tworzyw krystalicznych szybko krzepnących: PA, PBT, PEEK i tworzyw amorficznych: PS, PMMA, PC, SB, ABS.
 1. Dysze DO TZ
  Dysze z końcówką otwartą zabudowaną w tulei wprowadzonej w gniazdo formy lub zimny kanał. Widoczny ślad po wtrysku, wysoka temperatura strefy przewężki. Stosowane do tworzyw krystalicznych szybko krzepnących: PA, POM, PET jak i amorficznych.
 1. Dysze DX
  Dysze izolowane tworzywem z końcówką igłową. Zalecana do wyprasek, w których ślad po wtrysku ma podstawowe znaczenie i do tworzyw, które mają tendencję do ciągnięcia nitki. Dobre chłodzenie strefy przewężki. Stosowane do przetwórstwa: PP, PE, PS, SAN, ABS.
 1. Dysze DX
  Dysze izolowane tworzywem z koncówką otwartą. Zalecane do wyprasek, w których ślad po wtrysku nie ma istotnego znaczenia. Idealna do wtrysku w zimny kanał. Możliwe intensywne chłodzenie strefy przewężki. Zalecana do tworzyw amorficznych i krystalicznych wolno krzepnących PE i PP.
 1. Dysze DR
  Dysze z końcówką igłową bimetaliczną wprowadzoną w gniazdo formy. Kosmetyczny ślad po wtrysku. Przepływowa komora tworzywowa umożliwiająca szybką zmianę koloru wtryskiwanego tworzywa. Możliwe intensywne chłodzenie strefy przewężki. Zalecana do wtrysku: PP, PE, ABS, PC, PMMA, SAN, PS.
 1. Dysze DR
  Dysze z końcówką otwartą bimetaliczną wprowadzoną w gniazdo formy. Kosmetyczny ślad po wtrysku. Dość łatwa zmiana koloru. Możliwe intensywne chłodzenie strefy przewężki. Zalecana do wtrysku: PP, PE, ABS, PC, PMMA, SAN, PS.
 1. Dysze DZ
  Dysze z igłą zabudowaną w końcówce dyszy. Mały ślad po wtrysku. Przepływowa komora tworzywowa umożliwiająca szybką zmianę koloru wtryskiwanego tworzywa. Wysoka temperatura strefy przewężki. Stosowana do wtrysku tworzyw z wypełniaczami. Zalecana do wtrysku: ABS, PC, PMMA, SAN, PS, PA, PBT, PET.
 1. Dysze DZ
  Dysze z igłą zabudowaną w końcówce dyszy. Wtrysk w zimny kanał lub gniazdo formy oraz tam gdzie ślad po wtrysku nie ma istotnego znaczenia. Przepływowa komora tworzywowa umożliwiająca szybką zmianę koloru wtryskiwanego tworzywa. Stosowana do wtrysku tworzyw z wypełniaczami. Wysoka temperatura strefy przewężki. Zalecana do wtrysku: ABS, PC, PMMA, SAN, PS, PA, PBT, PET.
 1. Dysze DZ
  Dysza z końcówką otwartą. Wtrysk w zimny kanał lub gniazdo formy oraz tam gdzie ślad po wtrysku nie ma istotnego znaczenia. Przepływowa komora tworzywowa umożliwiająca szybką zmianę koloru wtryskiwanego tworzywa. Wysoka temperatura strefy przewężki. Stosowana też do wtrysku tworzyw z wypełniaczami oraz do przemiałów. Zalecana do wtrysku: ABS, PC, PMMA, SAN, PS, PP, PE.
 
 
 • Mikro dysze dolotowe DML
 • Dysze wielopunktowe centralne DWC i dolotowe DW
 • © 2006 Elwik - Wszelkie prawa zastrzeżone, ul. Jakobinów 35, 02-240 Warszawa, tel. +48 (0) 22 846 31 87, 846 31 89, fax +48 (0) 22 846 35 70, www.elwik.com.pl